تهویه در این کیسه‌ها که معمولاً در کارخانه‌ها ساخته می‌شوند به خوبی انجام و از جمع شدن آب جلوگیری می‌کند. کیسه‌های توری از مواد مختلفی نظیر نخ‌های پلاستیکی، پنبه‌ای، کنفی و… ساخته می‌شوند.

مزیت اساسی کیسه‌های توری عبارت است از:

رطوبت نسبی چندان بالا نمی‌رود و در نتیجه بخار آب روی بسته جمع نمی‌شود.

محصول داخل بسته نمایان است.بسته‌بندی به سهولت انجام می‌شود.سینی‌های یکبار مصرف

یک نوع بسته‌بندی که برای مصرف‌کنندگان مطلوب به نظر می‌رسد، سینی‌های مخصوصی که از مواد ارزان‌قیمت نظیر خاک‌اره، پلاستیک و… در کارخانه‌ها قالب‌ریزی و ساخته می‌شوند. این سینی‌ها در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند ولی معمولاً ابعاد آنها طوری است که بتوان ۴ تا ۵ سیب، گلابی، یا پرتغال را در یک ردیف جا داد. در این نوع بسته‌بندی پس از قرار دادن محصول در سینی روی آن را با ورقه‌ای از پلاستیک شفاف می‌پوشانند و محصول از همهٔ جوانب به استثناء قسمتی که زیر لایهٔ پلاستیکی قرار دارد به‌طور رضایت‌بخشی در مقابل صدمات مکانیکی محافظت می‌شود، لذا در حین حمل‌ونقل باید دقت کافی شود تا از طرف پوشش پلاستیکی آسیب نبیند. چنانچه این نوع بسته‌بندی برای حمل محصول به مکان‌های دور در نظر گرفته شده باشد، بهتر است به‌صورت چندتائی در ظروفی از جنس چوب و غیره بسته‌بندی شود.

جعبه

گاهی میوه‌ها را در جعبه‌های چوبی یا مقوائی بسته‌بندی می‌کنند. در اینگونه موارد، میوه‌ها را روی صفحات قالب‌ریزی شدهٔ مقوائی یا پلاستیکی که به‌طور مخصوص جداسازی شده‌اند می‌چینند و تعدادی از این صفحات را در یک جعبه روی هم قرار می‌دهند و بسته‌بندی می‌کنند.

 

اولین اثر مضر محصولات ساخته شده از پلی استایرن ( ظروف یکبار مصرف ) به صورت یک عامل سمی موثر بر اعصاب است که سیستم مرکزی و ثانویه اعصاب انسان را مورد حمله قرار می دهد.

تجمع مواد پلی استایرن محلول در چربی در بافت های غنی از چربی مغز و نخاع می تواند موجب اختلالات مزمن یا حاد در سیستم عصبی شود .

به عنوان مثال زنانی که در معرض بخارات پلی استایرن بوده اند دچار اختلالات عصبی و مشکلات قاعدگی شده اند و تماس طولانی مدت با مقادیر کم این مواد موجب ایجاد اختلالات عصبی از قبیل خستگی، عصبی بودن، بی خوابی و حتی اختلالات خونی از قبیل کاهش پلاکت های خونی و هموگلوبین، اختلالاتی از قبیل ناهنهجاری های کروموزومی و لنفاوی می شود.

بهجت زمان افزود: اگر چه شواهدی وجود دارد که وجود این پلاستیک ها موجب ابتلاء به سرطان در حیوانات می شود ولی اثرات سرطان زایی آن بر انسان هنوز به اثبات نرسیده است.

از آنجا که فرایند ساخت پلیمر ها دارای بازده 100 درصد نیست همواره مقداری ماده اولیه به صورت عمل نکرده وجود دارد که این ماده اولیه معمولاً در روغن و اتانول محلول بوده است و به طور معمول در غذا ها و نوشیدنی ها یافت می شود، پس پلاستیک های پلیمری یک بسته بندی نا مناسب برای محصولاتی است که حاوی ویتامین A هستند و برای گرم شدن در مایکروویو قرار می گیرند و هیچ ظروف یک بار مصرفی که حاوی غذای آماده برای مایکروویو شدن است پس از یک بار مصرف نباید مورد استفاده قرار داد چون تحت گرمایش شدید باعث مهاجرت مولکول های پلیمری به غذا می شود و باعث ایجاد اثرات مضر بر بدن می شود.